چهارشنبه, 01 خرداد 1398

یکی از بهترین فصل ها برای عروسی فصل بهار است که هوا هنوز خنک است، تعداد عروسی ها از تابستان کم تر است و گل ها و میوه های رنگارنگ می توانند عروسی تان را باشکوه تر کنند. در این فصل انتخاب بیشتری برای تم عروسی تان دارید. می توانید جشن خود را داخل سالن و یا در فضای باز برگزار کنید و از تم های رنگی برای تزیین مکان عروسی بهره ببرید.

spring-wedding

عروسی در بهار

یکی از نکات مهم هر مجلس عروسی تزیینات و دکوراسیون محل عروسی است. شما قرار است در این محل از مهمانان پذیرایی کنید و البته عکس های بسیاری بگیرید. در تزیینات سالن عروسی حتما سعی کنید از گل های بهاری بخصوص گل های متناسب با دسته گل عروسی تان استفاده کنید و از رنگ های سبز، صورتی و لیمویی غافل نشوید.
در ادامه چند نکته ی کوتاه برای جلوه دادن بیشتر به عروسی به شما خواهیم گفت.
-حتما مطمئن شوید در روز عروسی و در ابتدای ورود مهمانان به سالن از آنها با یک نوشیدنی خنک پذیرایی می شود تا احساس آرامش و راحتی بیشتری داشته باشند.
-در تزیینات میز شام و دستمال ها برای اینکه تم بهاری داشته باشید می توانید از گل های بهاری و یا چیزهایی ساده تر مانند رزماری استفاده کنید.
-اجازه ندهید تغییرات آب و هوایی باعث بهم ریختن مراسمتان بشود. هوای بهاری تقریبا غیر قابل پیش بینی است. اگر برای این تغییرات آماده باشید تاثیری در برنامه تان نخواهد داشت. حتما از قبل شرایط جوی را بررسی کنید و برای خودتان چتری زیبا تهیه کنید تا هم عکس های زیباتری داشته باشید و  زیر باران آرایش تان بهم نریزد. اگر مراسم تان در فضای باز برگزار می شود حتما برای مهمانان چتر و فضایی سرپوشیده بهمراه سیستم گرمایشی مناسب فراهم کنید. اگر بودجه تان می رسد می توانید از الاچیق و یا چادر استفاده کتید.
-در فصل بهار روزها طولانی تر است و احتمالا آفتاب بیشتری در انتظار شماست.همین می تواند به شما اجازه دهد زمان بیشتری بخصوص برای عکاسی در فضای باز داشته باشید. سعی کنید حداکثر بهره را از این شرایط ببرید.

spring-wedding2

عروسی بهاری رویایی

-برای جایگاه عروس و داماد می توانید ریسه هایی با شکوفه های بهاری درست کنید و آنها را بالای سرتان نصب کنید.
-همانطور که قبلا هم توضیح دادیم می توانید از گل ها و میوه های فصلی در کیک عروسی تان استفاده کنید. البته حواستان به این نکته باشد که هوا گرم است و حتما شرایط مناسبی برای نگهداری از کیک فراهم کنید.
-اگر در محل برگزاری عروسی حوض یا استخر وجود دارد حتما تعدادی شکوفه ی بهاری یا رز صورتی در آب بیندازید . این گل ها روی آّب می مانند و اگر شمع هم در میانشان قرار بگیرد صحنه ی زیبا و متفاوتی برای عکاسی خواهد بود. البته از قبل مطمئن شوید که فیلتر حوض یا استخر خاموش باشد و جایی باشد که بتوانید آخر شب گل ها را جمع کنید.
-در منو غذایی تان حتما از محصولات فصلی استفاده کنید. بهار فصلی است که در آن خوراکی های هیجان انگیز و متنوعی وجود دارد. از این خوراکی ها غافل نشوید تا منو عروسی تان متفاوت تر از یک منو معمولی باشد. از آشپزتان بخواهید حتما از سبزیجات بهاری و محلی در پیش غذاها و سالادها استفاده کند.
-برای آنکه گیفت عروسی خاصی و متناسب با حال و هوای بهاری داشته باشید می توانید از گل و گلدان های آماده برای گیفت استفاده کنید و یا دانه های گیاهانی که بصورت گیفت بسته بندی شده تا مهمانان آنها را بکارند هدیه ای مناسب خواهد بود.

سمانه عطایی- تحریریه عروس برون

منبع: marthastewartweddings.com

 

بیشتر بدانیم:

برنامه ریزی عروسی با عروس بَرون

ایده های نو برای تزیینات جشن عروسی

ایده های کیک عروسی بهاری

10 نکته ی ضروری در برنامه ریزی عروسی