چهارشنبه, 01 خرداد 1398

هر ساله هزاران عروسی در دنیا برگزار می شود که همه ی آنها دوست دارند زیباترین عروس باشند. همه ی عروس ها دوست دارند زیبا باشند و سعی می کنند از زیبایی های طبیعی خود مراقبت های لازم را انجام دهند. باید توجه کنید علاوه بر کارهایی که لازم است برای مراقبت از سلامتتان انجام دهید، کارهایی هم هست که نباید انجام دهید تا به شما آسیبی نرسد.

کارهای ممنوعه قبل از عروسی

از مصرف نوشیدنی های کافئین دار و غذاهای رنگ دار خودداری کنید
خوردن کافئین زیاد می تواند به پوستتان آسیب برساند. در روز عروسی هم برای اینکه درخشش دندان هایتان حفظ شود خوراکی های با رنگ های غلیظ مصرف کنید. میوه هایی مثل آلبالو و شاتوت و توت فرنگی، شکلات دارک و نوشیدنی هایی مانند قهوه و نوشابه می توانند باعث تغییر رنگ دندان ها بشوند. قبل از روز عروسی هم می توانید با روش های خانگی یا مراجعه به دندان پزشکی، دندان هایتان را سفید و براق کنید تا لبخندتان زیباتر شود.


روز قبل عروسی انجام وکس

اگر می خواهید برای بار اول کارهایی مثل وکس، اپیلاسیون یا لیزر انجام دهید، حداقل از سه ماه قبل عروسی آن را امتحان کنید. اگر پوست شما به هر یک از این موارد حساسیت نشان دهد فرصت ترمیم پیدا می کند و شما وقت دارید راه دیگری برای اصلاح پیدا کنید. بعلاوه پوست شما برای دفعات بعدی آماده تر می شود. برای روز عروسی هم حتما هفته ی قبل اقدام به اصلاح کنید تا احساس درد و قرمزی پوست از بین برود.

skincare2


تغییرات پوست و مو
برای ایجاد هرگونه تغییر در پوست و مو حتما این کار را یک هفته قبل عروسی انجام دهید تا در روز عروسی بهترین ظاهر را داشته باشید. اگر می خواهید ظاهری بسیار متفاوت داشته باشید حداقل باید از یک تا سه ماه قبل عروسی ظاهر جدیدتان را امتحان کنید.


مراقبت نکردن از پوست و مو

اگر حواستان به پوستتان نباشد و نزدیک عروسی تغییراتی ناگهان روی پوست یا موهایتان اعمال کنید، در صورت آسیب رسیدن به آن فرصت اصلاح ندارید. پس حتما در زمان مناسب کارها را انجام دهید و مطمئن شوید آرایشگرتان از بهترین مواد استفاده می کند.


اتو کردن موها
حتما دوست دارید به عنوان یک نوعروس متفاوت و زیبا در مهمانی ها ظاهر شوید. اما تا حد ممکن از کارهایی مثل اتو و یا بابلیس کردن موها خودداری کنید. انجام دادن مکرر این کارها آسیب زیادی به مو می رساند. سعی کنید قبل عروسی حالت طبیعی موهایتان را حفظ کنید.


همراه نداشتن لوازم ضروری
حتما در روز عروسی یک کیف کوچک داشته باشید و در آن آینه و تعدادی لوازم آرایش قرار دهید تا در صورت نیاز بتوانید آرایشتان را تجدید کنید. مثلا ممکن است بعد از رقصیدن یا غذاخوردن نیاز به تجدید رژلب داشته باشید و نمی توانید آن موقع دنبال کسی بگردید که رژ دلخواهتان را داشته باشد.


فرستادن مدل مو و آرایش برای دیگران

قرار است مهمانان در روز عروسی با دیدن چهره ی شما شگفت زده شوند. پس سعی کنید سبک آرایش تان را تا روز عروسی برای مهمانان مخفی نگه دارید. البته حتما از چند نفر از نزدیکانتان مشورت بگیرید.

 

سمانه عطایی- تحریریه عروس برون

منبع: www.weddingforward.com

 

بیشتر بدانیم:

 مراقبت های زیبایی قبل از عروسی

حرفهایی که نباید قبل از عروسی به عروس بگویید

نکاتی که نباید در روز عروسی فراموش کنید

چگونه تا قبل از روز عروسی لاغر شویم؟