چهارشنبه, 01 خرداد 1398

شما قرار است ازدواج کنید و دوست دارید درفراموش نشدنی ترین روز زندگی تان ظاهر بی نظیری داشته باشید تا در آینده هم زمانی که به عکس ها نگاه می کنید از آن ها لذت ببرید. برای همین باید از ابتدا مراقب سلامتی اندام و پوستتان باشید. فراموش نکنید که در این روز اکثر نگاه ها بر روی شما متمرکز می شود.

مراقبت های زیبایی را از چه زمانی باید شروع کنیم؟

برای اینکه در روز عروسی تان بهترین باشید باید از ماه ها قبل به فکر خودتان و پوستتان باشید. در زیر زمانبندی مناسب برای مراقبت های زیبایی را آورده ایم.


6 ماه قبل از روز عروسی

تمرین های ریلکسیشن را آغاز کنید. یک شب در هفته را به خود و فعالیت های موردعلاقه تان اختصاص دهید . در آن شب مسائل مربوط به عروسی را فراموش کنید و به چیزهای دیگر بپردازید. این کار تا حد زیادی استرستان را کاهش می دهد. اگر می خواهید مدل مو یا رنگ جدیدی را امتحان کنید اکنون زمان مناسب آن است. اگر تاکنون به فکر مراقبت از پوستتان نبودید الان حتما باید مراقبت ها را آغاز کنید. فراموش نکنید استرس می تواند بشدت باعث بهم ریختن پوستتان بشود.


از تغذیه ی خود غافل نشوید

کافئین زیاد به همراه استرس تاثیر مخربی بر پوستتان خواهد گذاشت. ورزش و انجام تمرینات ورزشی ساده راه دیگری برای کاهش استرس و حفظ سلامتتان است. با انجام چند نرمش ساده طی یک تا دو روز در هفته شروع کنید و به تدریج آن را تبدیل به کاری روزمره نمایید.

ورزش کنید

ورزش های زیادی برای کاهش استرس و افزایش تندرستی وجود دارند و یکی از معروف ترین آنان یوگا است. با انجام حرکات یوگا می توانید به آرامش بیشتری دست پیدا کنید و از زیبایی سلامت خود مطمئن شوید.
اگر قصد کاهش وزن را دارید از حالا باید برای یک برنامه ی غذایی مناسب جستجو کنید. حتما با یک پزشک مشورت کنید و برای کاهش وزن اهداف معقول تعیین کنید. طوری برنامه ریزی کنید که تا زمان پرو لباس عروس به سایز دلخواهتان رسیده باشید. میزان کاهش وزن شما باید طوری باشد که به پوستتان آسیبی وارد نشود پس از مراقبت های پوستی غافل نشوید.


4ماه قبل از عروسی

اکنون زمان تصمیم گیری برای مدل موهایتان است. قبل از انتخاب آرایشگر، حتما در سایت ها و صفحات مجازی جستجو کنید و چند نمونه کار از آرایشگرتان را ببینید. قبل از ملاقات با آرایشگر، چند عکس از تور عروسی و یا سایر اکسسوری های مربوط به موهایتان را با خود به همراه ببرید. حتما از آرایشگرتان بپرسید برای مدل موی انتخابی تان چه مقدار مو لازم است و اگر مویتان کوتاه است چقدر زمان برای بلند شدن آن لازم است. هنگام انتخاب نهایی آرایشگر، حتما همان موقع قرارداد ببندید.


آرایش چهره بخش مهم دیگر عروسی شماست. علت اصرار بر اینکه از حالا برای قرارداد اقدام کنید این است که فرصت انجام مراقبت های پوستی لازم را داشته باشید.
زمان انتخاب و عقد قرارداد با آرایشگر سعی کنید جایی را انتخاب کنید که یک بار از قبل تست آرایش روز عروسی را روی صورتتان انجام دهند تا اگر آن را دوست نداشتید بتوانید تغییرش دهید. حتما با مواد آرایشی که آرایشگر قرار است استفاد کند آشنا شوید و اگر پوست حساسی دارید از آرایشگاه بخواهید از قبل آن مواد را روی پوستتان تست کند.

میکاپ عروس, مراقبت های زیبایی قبل از عروسی, ماسک صورت, آرایش عروس


2ماه قبل از عروسی

با آرایشگرتان ملاقات کنید و تست آرایش را انجام بدهید تا در صورت نیاز برای تغییر بتوانید تصمیم گیری کنید. اگر قرار است آرایش صورتتان راخودتان انجام دهید حتما لوازم آرایشی مورد نیازتان را از یک فروشگاه معتبر خریداری کنید و از قبل آن را تست کنید. حتما چند نوع لوازم آرایش مختلف را بررسی کنید تا بتوانید مناسب ترین را تهیه کنید.
تست مدل موی روز عروسی هم می تواند مفید باشد . این کار به شما زمان می دهد تا اگر آن را دوست ندارید تغییرش بدهید. حتما زمان تست آرایش، مدل ابروی دلخواهتان را امتحان کنید تا ببینید به چهره و آرایشتان می آید یا خیر.


چند هفته قبل از عروسی
رنگ جدیدی بر روی موهایتان امتحان نکنید. برای آخرین بار تغییرات مربوط به مدل مویتان را انجام دهید. سبزی و میوه ی بیشتری بخورید تا انرژی بیشتری داشته باشید و سعی کنید نمک و شکر را تا حد ممکن از برنامه ی غذایی تان کاهش دهید. برای داشتن پوستی شفاف، آب زیاد بخورید. پوستتان را پاکسازی کنید. پوسته های ضخیم نقاطی مانند آرنج و زانو را فراموش نکنید.
تمرین های ذهنی و یوگا را فراموش نکنید. روز عروسی می تواند بسیار استرس زا باشد پس لازم است بتوانید تا حد ممکن آرامش خود را حفظ کنید و آن را به همسرتان نیز انتقال دهید.


یک هفته قبل از عروسی
اگر قبل از روز عروسی با دوستانتان قرار مهمانی دارید و می خواهید تفریح کنید حواستان به تغذیه تان باشد. تا حد ممکن نوشیدنی های کافئین دار و غذاهای آماده نخورید. تا حدامکان دیر نخوابید بخصوص چند روز قبل عروسی. در این هفته برای اصلاح صورت و انجام کارهایی مثل اپیلاسیون اقدام کنید و آن را به روز قبل عروسی موکول نکنید. هر گونه کار مربوط به مراقبت و پاکسازی پوست هم باید تا یک هفته قبل عروسی انجام بشود.


روز قبل از عروسی

هم چنان آب بخورید! لوازم آرایش موردنیازتان برای ماه عسل را بردارید. چیزهایی مثل رژلب و ادکلن و ... که ممکن است روز عروسی به آن نیاز پیدا کنید در کیف جداگانه ای بگذارید که قابل دسترستان باشد.
موهایتان نیاز به نرم کننده ای عمیق دارند تا برای شینیون فردا آماده باشند. روز قبل عروسی زمان انجام مانیکور و پدیکور است. وقتی تمام این کارها را انجام دادید فقط یک کار باقی می ماند: استراحت!


روز عروسی

حتما صبحانه ی کامل بخورید و قبل از رفتن به مراسم چیزی میل کنید. قبل انجام آرایش صورت و مو لباسی بپوشید که راحت از تن دربیاید و مجبور نشوید آن را از بالا دربیاورید. دقایقی را بخود اختصاص دهید و درباره ی چیزهایی که دوست دارید فکر کنید. حالا زمان آن رسیده که به استقبال مهمانان بروید

 

سمانه عطایی- تحریریه عروس برون

منبع: weddingforward

 

بیشتر بدانیم:

چگونه تا قبل از روز عروسی لاغر شویم؟

کارهایی که لازم است شب قبل عروسی انجام دهید

بهترین برندهای عطر برای روز عروسی

نکاتی برای اینکه صبح روز عروسیتان بهترین احساس را داشته باشید