چهارشنبه, 01 خرداد 1398

باید دقت کنید لباسی را تهیه کنید که هم آن را دوست داشته باشید و هم متناسب با اندامتان باشد تا زیبایی شما را به نمایش بگذارد. در اینجا چند نکته درباره ی خرید لباس عروس را برایتان خواهیم گفت.

لباس عروس, راهنمای انتخاب لباس عروس, عروسی, مدل جدید لباس عروس ,لباس عروس پفی

نکات مهم در خرید لباس عروس

1.مشورت با افراد متخصص
قبل از خرید عروسی درباره ی اندام و بدن خود با افراد متخصص صحبت کنید. یا می توانید در سایت های مختلف بدنبال لباس های متناسب با اندام و رنگ پوستتان بگردید. قبل از هر چیزی باید بدانید چه سبک لباسی به شما می آید . شاید حتی در نهایت به لباسی برسید که هرگز به آن فکر نکرده بودید. یکی از قوانین خرید لباس عروس این است که به هیچ عنوان قبل از پوشیدن لباس درباره ی آن قضاوت نکنید. شاید عاشق لباسی شوید که قبل از پوشیدن حتی تصورش هم نمی کردید مناسب اندامتان باشد. هنگام پوشیدن لباس ها به راحتی آنها هم توجه کنید.


2.خرید اکسسوری ها
حتما برای انتخاب و خرید لباس عروسی باید زمان زیادی را صرف کنید و زمانیکه لباس دلخواهتان را انتخاب کردید، قطعا دوست ندارید که مجددا زمان زیادی را صرف ست کردن سایر اکسسوری ها با لباس عروستان کنید. پس بهتر است از قبل مدل های مختلف اکسسوری هایی که دوست دارید مانند تور، دستکش و ... را بررسی کنید و ببنید کدامشان به لباستان بیشتر می آید. در سایت های مختلف جستجو کنید و ببینید از کجا می توانید اکسسوری های مورد علاقه تان را تهیه کنید.


3.زمانبندی کافی
برای انتخاب لباس مناسب 6 تا 8 ماه زمان نیاز است. ممکن است در طول پروسه خرید لباس عروس با مدلهای مختلفی مواجه شوید؛ درصورتی که زمان شما کم باشد نمی توانید مورد مناسب را انتخاب کنید ولی در صورتی که زمان کافی داشته باشید با بررسی همه موارد، بهترین مدل را انتخاب خواهید کرد. اگر بخواهید لباس عروسی را از برند خاصی سفارش بدهید حتما از 6ماه قبل به سراغ آنها بروید تا مطمئن شوید لباس در زمانی درست به دستتان می رسد.


4.توجه به جزییات
جزییات عروسی می تواند بر سبک لباس عروس تان تاثیر بگذارد. زمان و مکان عروسی نیز نقش مهمی در نوع لباس شما خواهد داشت. حتما قبل خرید لباس عروس به این نکات توجه داشته باشید. اگر قبل از انتخاب لباس، آرایش و مدل موهایتان را انتخاب کرده اید هنگام خرید مطمئن شوید که مدل موها و لباستان با یکدیگر هماهنگ باشد چون ممکن است ناهماهنگی بین این موارد باعث شود زیبایی شما به چشم نیاید. لباس را حتما سایز خود بخرید و اگر تغییری در سایزتان ایجاد شد میتوانید تا دو هفته قبل عروسی لباس را با سایز خودتان اندازه کنید. هنگام تهیه ی اکسسوری ها هم به جزییات فصل و آب و هوا توجه کنید.


5.بررسی مزون ها و فروشگاه های لباس عروس

قبل از رفتن به خرید، با توجه به بودجه ی خودتان لیستی از مزون ها را تهیه کنید. اکثر مزون ها با تعیین وقت قبلی به شما اجازه ی بازدید می دهند. زمانی را برای رفتن به مزون ها انتخاب کنید که بتوانید چند لباس را پرو کنید.


6.تعداد افراد همراه
هرگز بیشتر از دو نفر را همراه خود برای خرید لباس نبرید. چون وقتی افراد زیادی نظر می دهند ذهن شما آشفته می شود و توان فکر کردن برای تصمیم گیری را ندارید. کسانی را با خود همراه کنید که احساساتی نظر ندهند و بتوانند نظر واقعیشان را به شما بگویند.


7.بودجه بندی
حتما بودجه ی لازم را برای خرید لباس عروسی و سایر اکسسوری ها تعیین کنید. فراموش نکنید مزون ها و لباس عروس هایی که امتحان می کنید با بودجه تان مطابقت داشته باشد. مقداری پول هم برای اتفاقات پیش بینی نشده کنار بگذارید.

سمانه عطایی_تحریریه عروس برون

منبع: weddingforward.com

 

بیشتر بدانیم:

 5نکته که عروس ها باید قبل از خرید لباس عروس بدانند

نکات مهم برای عروس های ریز نقش

کدام یقه مناسب لباس عروس من است؟

انتخاب لباس عروس متناسب با اندام شما