چهارشنبه, 01 خرداد 1398

روز عروسی متعلق به شما و همسرتان است و همه ی شما دوست دارید در این روز کنار کسانی که دوست دارید جشن بگیرید و همه ی تلاشتان را می کنید تا بیشتر به شما و مهمانانتان خوش بگذرد.تلاش برای اینکه بتوانید تمام مهمانانتان را خوشحال کنید قطعا غیر ممکن خواهد بود اما اگر بدانید چه چیزهایی برای مهمانان اهمیت بیشتری دارد، می توانید رمان بیشتری برای آن صرف کنید و البته بودجه بندی درست تری برای برگزاری مراسم داشته باشید.

توجه به جزئیات عروسی

برگزاری جشن عروسی در هر کشوری آداب و رسوم مخصوص خودش را دارد. و طبق فرهنگ و سنت خاصی برگزار می‌شود. از این رو عروس و داماد قبل از برگزاری مراسم خود و برنامه‌ریزی برای آن از پدر و مادر و سایر بزرگترهای خود می‌خواهند تا در مورد نحوه‌ی برگزاری جشن عروسی راهنماییشان کنند. پس در اولین نکته بهتر است سعی کنید جشن عروسی تان را مطابق با سنت های رایج بین اقوامتان برگزار کنید تا خدای ناکرده منجر به ایجاد دلخوری و ناراحتی در بین اقوام نشود.

weddingguestesغذای عروسی

قطعا برایتان تعجب آور نخواهد بود که کیفیت غذا یکی از مهم ترین چیزهایی است که مهمانان به آن توجه می کنند. اینکه چند مدل غذا برای روز جشن در نظر گرفته اید مهم نیست. حتما سعی کنید کیفیت غذا را بیشتر در نظر داشته باشید و غذاهایی را انتخاب کنید که با ذائقه ی مهمانانتان مطابقت داشته باشد. هیچ کس دوست ندارد در روز عروسی مهمانانش گرسنه جشن را ترک کنند. حتما پیش غذا، شام و دسر را در میز شام در نظر بگیرید. ترکیب غذاهای فرنگی و ایرانی با دسر و پیش غذای شما باید به نحوی باشد که ترکیب زیبا و متناسبی ایجاد کند از انتخاب های شلوغ و نا متعارف پرهیز کنید. بسیاری از تالار های پذیرایی در رساندن شام گرم به میهمانان تعلل می کنند و انقدر برای چیدمان سفره وقت می گذارند که غذاها سرد شده و طعم اولیه خود را از دست می دهند. هنگام عقد قرارداد با تالار پذیرایی در کنار منوی شام عروسی این نکته را مد نظر داشته باشید و تاکید کنید که لازم است غذا گرم و تازه سرو شود.

لباس عروس

یکی از چیزهایی مهمی که بسیاری از مهمانان به آن توجه ویژه ای خواهند داشت، لباس عروس خانوم است. قطعا لباس عروس برای عروس و داماد هم از مهم ترین نکات است. همانطور که حدس می زنید افراد کم تری به لباس و ظاهر داماد در روز عروسی توجه دارند. البته مهم ترین نکته این است که شما در لباس و آرایش تان احساس راحتی و اعتماد به نفس داشته باشید. پس لباسی را بپوشید که عاشق آن هستید و سعی نکنید حتما از مد دنباله روی کنید.


ورود عروس و داماد به محل جشن

از دیگر نکات قابل توجه مهمانان زمان ورود عروس و داماد و نوع خوشامد گویی آنهاست. طوری برنامه ریزی کنید که حتما در ابتدای ورود به همه ی مهمانان خوشامد بگویید و از آنها تشکر کنید.


موسیقی
مهمانان شما می خواهند عروسی شما را جشن بگیرند و وجود یک فضای مناسب برای جشن لازم است. حتما توجه کنید آهنگ هایی انتخاب کنید که همه از آن لذت ببرند و از آهنگ های محلی غافل نشوید. بطور کلی سعی کنید آهنگ ها تنوع داشته باشد و در یک سبک خاص، افراط نکنید.


محل برگزاری جشن و دکور
نکته ی دیگری که اغلب مهمانان به آن توجه دارند، راحت بودن دسترسی به محل جشن و دکوراسیون آن است. لازم نیست حتما بدنبال جایی با طراحی خاص و گران قیمت باشید اما می توانید با مشورت و استفاده از ایده های ساده و خلاقانه دکوراسیونی متفاوت داشته باشید. در مورد خدمه ی پذیرایی هم مطمئن شوید که رفتار خوبی با مهمانان داشته باشند. این یکی از نکاتی است که اغلب عروس و دامادها از آن غافل می شوند.

 

سمانه عطایی- تحریریه عروس برون

 

بیشتر بدانیم:

10 نکته ی ضروری در برنامه ریزی عروسی

5 ایده برای گل آرایی میز مهمانان عروسی

نکاتی که باید درباره ی حضور کودکان در عروسی بدانید

6 کار مهم در عروسی که ممکن است فراموش کنید