یکشنبه, 03 شهریور 1398

حلقه ی نامزدی اولین نشانه ی پیوند شما و همسرتان است و قرار است برای همیشه آن را همراه خود داشته باشید. زمانی که فرد ایده آل تان را برای ادامه ی زندگی یافتید و میخواهید بقیه ی عمرتان را در کنار یکدیگر سپری کنید، یکی از کارهای مهم تان خرید یک حلقه ی نامزدی است. در این مطلب به شما کمک می کنیم تا دید روشنی از آنچه قرار است انتخاب کنید داشته باشید.

HALGHEnamzadi

9 گام برای انتخاب حلقه نامزدی

 برای اینکه راحت تر جستجو کنید با ما همراه شوید. قبل از خواندن موارد زیر فراموش نکنید بودجه تان را مشخص کنید و با توجه به میزان بودجه تان در همان رنج قیمت بدنبال انگشتر باشید.


گام اول: جستجو در پینترست
یک راه ساده برای پیدا کردن سبک ها و مدل های مورد علاقه تان جستجو در اینترنت است. یکی از بهترین سایت ها هم برای جستجوی عکس، پینترست است. یک بورد شخصی بسازید و عکس ها را در آن با نامزدتان به اشتراک بگذارید. زمانی که به تعداد کافی عکس جمع آوری کردید با دقت آنها را نگاه کنید و استایل دلخواهتان را جستجو نمایید.


گام دوم: توجه به حلقه های دیگران
همیشه نسبت به حلقه ی نامزدی یکی از اقوام علاقه ی خاصی داشتید؟ به دستان دوستان، همکاران و خانوم های فامیل و حتی غریبه ها نگاه کنید و ایده بگیرید. مطمئنا خیلی از اطرافیانتان به شما اجازه می دهند حلقه ی آنها را امتحان کنید. حتی اگر نمی خواهید حلقه تان شبیه کسی باشد می توانید از کسانی که تازه ازدواج کردند درباره ی انتخاب و خرید حلقه مشورت بگیرید.


گام سوم: توجه به نوع سنگ حلقه

اگر میخواهید انگشتری با نگین الماس بخرید باید موارد زیادی را در نظر بگیرید. یک الماس خوب معمولا متقارن برش خورده و نور را در مرکز خود جمع می‌کند. الماس‌هایی که ضعیف‌تر برش خورده اند باعث خروج نور می‌شوند و این یکی از روش‌های شناخت انگشتر الماس خوب است. عیار متوسط و مناسب برای یک حلقه نامزدی بین ۰.۵ تا ۱ است. اگر روی حلقه ا‌لماس هم وجود داشته باشد در آن صورت وزن آن هم به همراه حلقه محاسبه می‌شود. مسلما هرچه ا‌لماس سنگین‌تر باشد وزن آن هم بیشتر است و این نکته قابل توجهی خواهد بود! حکاکی‌ها و طراحی‌های روی ا‌لماس زیبایی خاصی به آن می‌دهند. الماس ها نیز مانند انسان‌ها هستند یعنی کمی ناخالصی در هرکدام از آن‌ها وجود خواهد داشت. اگر این طراحی‌ها داخل الماس قرار بگیرند کاملا بدون نقص دیده می‌شوند مگر اینکه با با ذره بین ۱۰ برابر بزرگ کنید و به دقت به آن‌ها بنگرید. رنگ الماس نیز اهمیت ویژه ای دارد. هر چه الماس بی رنگ تر باشد خالص تر است.


گام چهارم: انتخاب فرم کلی نگین انگشتر

از نظر اغلب مردم مدل کلاسیک الماس، جواهر گرد و سفید با درخششی خیره کننده است که چشم ها را می فریبد اما الماس بطور کلی اشکال متفاوتی دارد که عبارتند از:الماس های گرد، الماس بیضی شکل، الماس مارکیز(مدلی کشیده با انتهای زاویه دار)، الماس گلابی شکل(تلفیقی است از فرم بیضی و مارکیز)، الماس قلبی، الماس با برش زمردی(شامل مستطیلی با گوشه های بریده شده) و پرنسسی(یک طرح چهارگوش مربع یا مستطیل با تعداد زیادی وجوه براق) و ... است.
برای انتخاب فرم و شکل نگین ها هیچ محدودیتی وجود ندارد و انتخاب آن کاملا بستگی به ذوق و علاقه ی شخصی شما دارد.


گام پنجم: انتخاب جنس فلز
در انگشترهای نامزدی بطور معمول از طلای زرد و سفید و یا رزگلد استفاده می شود که شما در این مرحله باید مشخص کنید تمایل دارید رنگ حلقه تان کدام باشد. این موضوع بازهم به سلیقه ی شخصی شما مرتبط است. البته فراموش نکنید به رنگ پوستتان نیز توجه کنید که کدام بیشتر به شما می آید. اگر تمایل دارید می توانید انگشتری انتخاب کنید که در آن ترکیبی از رنگ ها بکار رفته باشد.


گام ششم: فکر کردن در مورد انتخاب ها
در مورد مدل های مختلف انگشتر فکر کنید. اگر تمایل دارید انگشتری کلاسیک داشته باشید حلقه ای با نگین سولیتر انتخاب کنید. اگر می خواهید متفاوت تر باشید می توانید انگشتری با نگین ها و برش های متفاوت را امتحان کنید.


گام هفتم: انگشترها را از نزدیک بررسی کنید

حالا که تصوری کلی از انگشتر مورد نظرتان دارید با هم به جاهای مختلف بروید و انگشترهای مختلف را امتحان کنید. حتما سعی کنید کسی را که با این کار آشنایی دارد همراه خود ببرید تا از نظر او هم استفاده کنید.


گام هشتم: امتحان کردن چند مدل مشابه
اگر در مغازه هستید و بین دو مدل نهایی مردد شدید هر کدام از آنها را در یکی از انگشت ها کنید و مقایسه ی نهایی را انجام بدهید. ظاهر انگشتر در دستان شما چیزی است که باعث انتخاب نهایی تان می شود.


گام نهم: خرید انگشتر
پس از بررسی ها و امتحان کردن مدل های مختلف انگشتر می توانید مدل دلخواه تان را خریداری کنید و آن را با دیگران به اشتراک بگذارید. در بعضی از خانواده ها خرید حلقه ی نامزدی توسط خانواده ی داماد و بدون حضور عروس صورت می گیرد در این صورت می توانید مدل های دلخواهتان را به نامزدتان نشان دهید تا حلقه ی نامزدی را متناسب با علایق شما تهیه کنند.


سمانه عطایی- تحریریه عروس برون

منبع: www.brides.com

 

بیشتر بدانیم:

 5 نکته که پس از نامزدی به آنها پی می برید

نکات مهم در خرید طلای عروسی

آداب مراسم نامزدی

آلبوم حلقه نامزدی خاص