سه شنبه, 28 اسفند 1397

 قطعا شما تنها یک بار این شانس را خواهید داشت که از عروسی تان عکس بگیرید. پس باید در انتخاب عکاس دقت زیادی داشته باشید. این مطلب می تواند به شما در انتخاب عکاس کمک کند.

عکاسی یک صنعت مهم است

صنعت عکاسی بسیار مهم و گسترده است. هر مراسم عروسی نیاز به یک عکاسی باکیفیت دارد تا حس و حال عروس و داماد را بدرستی انتقال دهد. در شاخه ی عکاسی، خلاقیت می تواند بی نهایت باشد.مهم است عکاسی را انتخاب کنید که با شما ارتباط برقرار کند

سوالاتی که باید هنگام انتخاب عکاس باید بپرسید

برای انتخاب بهترین عکاس، به این نکات و سوالات توجه کنید. حتما به محل دفتر موسسه دقت کنید و مطمئن شوید که آتلیه مورد نظر عضو اتحادیه است یا نه.

عکاستان چقدر سابقه و تجربه دارد؟

لازم نیست که مصاحبه ی کاملی با عکاس ها داشته باشید اما حتما از میزان تجربه ی عکاستان سوال کنید. هرچه عکاس تجربه ی بیشتری داشته باشد، بیشتر می تواند در شرایط تحت فشار و استرس زا کار کند. هم چنین مدیریت بهتری هنگام حضور مهمانان خواهد داشت. می توانید از گزارش های عروس برون در مورد عکاسی های تهران در اینستاگرام استفاده کنید و انتخاب بهتری داشته باشید.    

سبک دلخواه عکاسی تان چیست؟

قبل از قرار حضوری با عکاس، سایت و اینستاگرام شان را چک کنید و نمونه کارها را ببینید. باید مطمئن شوید سبک کاری عکاس با چیزی که مدنظر شماست مطابقت دارد. هم چنین می توانید چند عکس از سبک دلخواهتان انتخاب کنید و به عکاس نشان دهید. تاکید می کنیم که در قرار اولیه برای سبک انتخابی تان به توافق برسید. اطمینان حاصل کنید که آیا از عهده ی انجام تمام کارهایی که عکاس می خواهد انجام دهید برمی آیید یا نه. در این زمینه باید واقع بین باشید تا در روز عروسی و زمان عکاسی برایتان دلخوری پیش نیاید.

فیلمبرداری عروسی چگونه خواهد بود؟

وجود فیلمبردار در جشن عروسی یک آپشن کاملا ضروری است چرا که باید تمام صحنه شیرین عروسی ثبت شود تا خاطره آن همیشه برای عروس و داماد زنده بماند. اما زیاده روی در این کار باعث بالا رفتن هزینه ها می شود. با وجود یک یا دو فیلمبردار حرفه ای و متخصص می توان یک فیلم باکیفیت را ثبت کرد. مشخص کنید که آیا فیلمبرداری و ساخت کلیپ هم به عهده ی عکاس خواهد بود و اینکه فیلمبرداری به چه شکلی صورت می گیرد.

photography

چه آپشن هایی در پکیج تان قرار خواهد گرفت؟

حتما قبل از قرارداد بستن بپرسید هزینه چاپ عکس یا درست کردن آلبوم روی هزینه‌ای که پرداخت می‌کنید اعمال می‌شود یا نه.

حتما لیستی از تمام چیزهایی که در پکیج هستند داشته باشید و در قرار داد ثبت کنیدو سعی کنید از قبل برای دریافت فایل اصلی عکس ها به توافق برسید. فراموش نکنید از قبل تعداد عکس هایی که قرار است در آلبوم باشد را بدانید.

آیا عکاستان دستیار دارد؟

هر آتلیه بسته به گستردگی کارش علاوه یک عکاس اصلی، تعدادی دستیار هم دارد. در مصاحبه ی ابتدایی مطمئن شوید که کدام عکاس قرار است کار عکاسی شما را انجام دهد و جند دستیار به او کمک می کنند.حتما قبل از مراسم با عکاس اصلی ملاقات کنید. شما برای این برنامه هزینه کرده اید پس باید مطمئن باشید که همه ی مراسم بخوبی پیش می رود و نیازی نیست که شما خودتان کارها را مدیریت کنید.

چه مدت بعد از مراسم عروسی عکس ها به دستتان می رسد؟

بعد از مراسم، زوج ها تمایل دارند که هرچه زودتر عکس ها به دستشان برسد و آنها را به دیگران نشان بدهند. با توجه به حجم کار و زمان عروسی و موارد دیگر، دریافت عکس های عروسی ممکن است تا چند ماه طول بکشد. حتما از قبل درباره ی زمان دریافت عکس ها و فایل ها توافق کنید.

درباره ی حریم خصوصی و امنیت عکس ها مطمئن شوید.

اگر نمیخواهید عکس های تان غیر از شما در اختیار کسی دیگر قرار بگیرد و از آن در فضاهای مجازی استفاده شود، حتما به آتلیه های مجاز و عضو اتحادیه مراجعه کنید و در قرارداد ذکر کنید که فایل عکس ها تنها در اختیار شما خواهد بود.

در آخر فراموش نکنید که از چند آتلیه بازدید کنید، قیمت های شان و سبک های کاری آنها را مقایسه کنید تا بیشترین رضایت را داشته باشید. بسیار مهم است که شما آتلیه ای متناسب با بودجه ی خودتان پیدا کنید تا مجبور به پرداخت هزینه های گزاف نباشید.

سمانه عطایی-تحریریه عروس برون

منبع: dessy.com

 

بیشتر بدانیم:

فرمالیته عروسی داشته باشیم یا نه؟

نکات مهم درعکاسی عروسی

آلبوم ژست عکس اسپرت فضای باز

آلبوم ژست عکس تکی عروس