یکشنبه, 03 شهریور 1398

استفاده از گل طبیعی در تزیین میزها می تواند فضایی بانشاط ایجاد کند. پی در اینجا میتوانید خودتان دست به کار شوید و در هزینه های عروسی صرفه جویی کنید.

گل آرایی عروسی     

یکی از خدماتی که تالارهای پذیرایی به شما می دهند، تزیین فضای سالن و میزهای پذیرایی با استفاده از گل و شمع است. اما گاهی ممکن است این تزیینات دلخواه شما نباشد و یا هزینه های جانبی مانند استفاده از گل های طبیعی برایتان گران باشد. می توانید خودتان دست به کار شوید و میزهای مهمانان را تزیین کنید.با این کار به میهمانانتان نشان می دهید که برای شان اهمیت زیادی قائل هستید. البته در مورد زمانی که باید برای آماده سازی گل ها هم صرف کنید، منطقی باشید. البته فراموش نکنید از قبل با تالار هماهنگ کنید.

گل آرایی به شیوه مدرن

زمانی که مهمانان عروسی بر روی صندلی ها و کنار میزهای تزیین شده پذیرایی عروسی می نشینند، انتظار دارند میز به بهترین شکل ممکن طراحی و دیزاین شده باشد. گل آرایی مناسب و قرار دادن گل های زیبا بر روی میزهای تمامی میهمانان در روحیه آنان تاثیرات مثبتی دارد. البته باید توجه داشت که حجم گل ها به اندازه ای نباشد که فضای زیادی از میز را اشغال کند و اجازه پذیرایی از مهمان را بگیرد.برای آراستن میز شام می توان از گل هایی نظیر رز، سوسن، داوودی و میمون استفاده کرد. به خاطر داشته باشید که اندازه این گل ها باید با سایز میز متناسب باشد و هر چه ساقه های این گل ها کشیده تر باشد بر جذابیت و زیبایی میز می افزاید. اگر رنگ گلها با یکی از عناصر سفره مانند رومیزی یا دستمال ست سوند بسیار مطلوب خواهد بود.

عوامل تاثیر گذار در گل آرایی

گل آرایی مراسم به عواملی مثل فصل برگزاری عروسی، سلیقه‌ی شما، بودجه و چیزهایی که دوست دارید بکار ببرید دارد. در اینجا ما چند ایده به شما نشان می دهیم که می توانید با الهام گرفتن از آنها و سلیقه ی خودتان فضای دلخواه تان را ایجاد کنید.

1. استفاده از گلبرگ های گل رز و شمع غوطه ور در آب

می توانید تعدادی شیشه ی استوانه ای ارزان قیمت بخرید. دقت کنید که ارتفاع آنها بیشتر از 15 سانتی متر نباشد تا جلو دید میهمانان را نگیرد. شیشه ها را تا نیمه از آب پر کنید. تعدادی برگ تازه ی گل رز را پرپر کنید و در آّب بریزید و یک شمع وارمر در آن قرار دهید.

2. تزیین با تیله و مروارید

به تعداد میزها حباب یا استوانه های شیشه ای تهیه کنید. در هر حباب چند تیله قرار دهید. در مرحله ی بعد روی تیله ها چند ریسه ی نوری باطری خور یا ریسه ی مرواریدی بگذارید و در مرحله ی آخر چند گل رز تازه درون حباب ها بچینید. این حباب ها یک تزیین کم خرج و زیبا برای میز مهمان ها هستند.

                                                                                         flowerdesign1

3. شاخه های زمستانی درخت

می توانید از گلفروشی تعداد شاخه ی درخت تزیینی تهیه کنید. در میان شاخه ها تعدادی گل قزار دهید و یا از ریسه های نوری باطری خور استفاده کنید. سپس شاخه ها را در گلدان بگذارید و دیزاینی متفاوت داشته باشید.

 

4. برای گل نمی توانید زیاد هزینه کنید؟ این یکی را امتحان کنید

تعدادی گلدان در سایزها و اشکال مختلف تهیه کنید. برای پایین آمدن هزینه می توانید خریدتان را از حراجی ها و بازارهای دوره ای انجام بدهید. می توانید گلدان ها را رنگ آمیزی و با وسایل مختلف تزیین کنید.روی هر میز دو یا سه عدد از این گلدان ها قرار دهید و آنها را با شاخه های شکوفه دار پر کنیدو حتما از شکوفه های مختلف استفاده کنید تا گلدان ها متفاوت باشند.

 

5. تجربه ی یک سبک خاص و ساده

اگر عروسی تان را در یک باغ خارج از شهر و یا در فضایی ساده برگزار می کنید می توانید از یک سبک ساده برای تزیین میزها استفاده کنید. برای این کار نیاز به تعدادی شمع بلند استوانه ای دارید که می توانید آنها را در استوانه های شیشه ای قرار بدهید. شمع ها را کنار هم در یک بشقاب یا سینی مستطیل سفید رنگ بگذارید و از برگ درختانی مانند اکالیپتوس برای پوشاندن فواصل میانی شمع ها استفاده کنید.


سمانه عطایی- تحریریه عروس برون

منبع: dessy.com


بیشتر بدانیم:
ایده های نو برای تزیینات جشن عروسی

آلبوم گل آرایی مراسم عروسی

آلبوم ورودی عروس و داماد

خاص ترین گل ها برای عروسی شما