سه شنبه, 28 اسفند 1397

اکثر عروس خانم ها بدنبال ایده هایی هستند که بتوانند از هزینه های عروسی کم کنند. در این مطلب نکاتی را با هم مرور می کنیم که بسیار در هزینه های شما تاثیرگذار هستند.

 5 راه برای کاهش مخارج عروسی

برای کمک کردن به برنامه‌ریزی شما می خواهیم پنج کار را پیشنهاد بدهیم که در عین حفظ ظاهر مراسم‌تان می توانند باعث صرفه جویی در بودجه تان بشوند.


1. تغییر تاریخ عروسی

بجای اینکه عروسی را در فصل تابستان و آخر هفته برگزار کنید تاریخ عروسی را زمانی درنظر بگیرید که بازار عروسی کم رونق‌تر است. در این زمان‌ها قیمت تمامی تشریفات مربوط به عروسی پایین‌تر است ضمن اینکه شما زمان و قدرت انتخاب بیشتری خواهید داشت. هم‌چنین مهمانان شما سرشان خلوت‌تر خواهد بود و عکاسی‌تان با فراغ بال بیشتری صورت می‌گیرد.


2. انتخاب نوع کیک عروسی

همانطور که می‌دانید هرچه تزیینات کیک خاص‌تر باشد هزینه‌ی آن هم بیشتر خواهد شد. از طرفی ممکن است شما همیشه آرزوی داشتن یک کیک پنج طبقه در روز عروسی را در سر می‌پروراندید. اگر چند طبقه بودن کیک برایتان خیلی مهم است می‌توانید کیکی داشته باشید که تمام طبقات آن خوراکی نباشد. اگر خود قناد قبلا با این ترفند آشنا نبود ، از او بخواهید که برای ساخت طبقات بالایی کیک ، از اسفنج استفاده کند و فقط روی آن را با خامه و ... تزئین کند. به طوری که درست مثل یک کيک واقعی به نظر برسد. پس از برش اولین طبقه، از مسئول تشریفات بخواهید کیک را به جایی ببرد و تقسیم شده‌ی آن را بر سر میز بیاورد. با این کار کسی متوجه واقعی نبودن بعضی طبقات نمی‌شود. بیاد داشته باشید که در مراسم عروسی اغلب بخش زیادی از کیک خورده نمی‌شود و یه کیک پنج طبقه‌ی واقعی هزینه‌ی زیادی خواهد داشت.

هزینه های عروسی ,هزینه عروسی, عروسی, برنامه ریزی عروسی, خرج عروسی, ریز هزینه های عروسی


3. انتخاب لباس عروس

اگر در رویاهایتان همیشه لباس عروسی منحصر بفرد با تزیینات بسیار تصور می‌کردید اما در عمل با قیمت‌هایی سرسام آور مواجه شدید بد نیست سری به مزون های مختلف بزنید که لباس عروس دست دوم می‌فروشند. لباس عروس تنها یک شب استفاده می‌شود و پس از تمیز کردن مجددا نو بنظر می‌رسد. لباس‌های مختلف را امتحان کنید و سعی کنید یک لباس با قیمت مناسب برای خودتان پیدا کنید. حتی می‌توانید لباس را با توجه به سایز خودتان اندکی تغییر دهید. این چیزی است که بسیاری از عروس‌ها از آن غافل می‌شوند. لباس عروس تنها قرار است یک شب در تن شما باشد پس اگر بودجه‌تان محدود است بهتر است برای آن هزینه‌ی نامعقولی صرف نکنید.


4. آیتم های مختلف
قرار نیست تمام آیتم‌هایی که برگزارکننده‌ی تشریفات به شما نشان می‌دهد انتخاب کنید. خیلی از تزییناتی که در سالن انجام می‌شود ممکن است حتی به چشم مهمانان هم نیاید. بهرحال توصیه می‌کنیم برای کاهش هزینه‌ها از آیتم‌های جانبی مانند شمع آرایی، شکلات بار و نورپردازی‌های گرانقیمت چشم پوشی کنید.


5. پذیرایی از مهمانان
دنبال این نباشید که هرچه تعداد غذاها متنوع‌تر باشد پذیرایی بهتری صورت می‌گیرد. در اکثر مراسماتی که تنوع غذایی بالاست، معمولا حجم زیادی از غذا دور ریخته می‌شود. حتما نوع و تعداد غذاها را با توجه به بودجه‌تان انتخاب کنید. در این مورد هم می‌توانید آیتم‌های اضافی مانند سرو قهوه و بستنی را کنار بگذارید و پذیرایی ساده تری داشته باشید.و فراموش نکنید که قرار است این شب را در کنار کسانی که دوست دارید جشن بگیرید و شادی شما مهم‌تر از هر چیز دیگریست.

سمانه عطایی- تحریره عروس برون

منبع: dessy.com

 

بیشتر بدانیم:

هزینه مراسم عروسی با کیست؟

چه زمانی باید در مورد مسائل مالی زندگی مشترک صحبت کنیم؟

10 راه ساده برای کمتر شدن هزینه های عروسی

فرمالیته عروسی داشته باشیم یا نه؟

 

+کلیک نمایید و عضو تلگرام عروس برون شوید