یکشنبه, 05 اسفند 1397

 ما دقیقاً می دانیم که چه طور بدون آنکه از استایل دلخواه خود خارج شوید، می توانید هزینه های عروسی خود را کاهش دهید. خیلی راحت است، ما به شما نشان می دهیم.

 صرفه جویی در هزینه های عروسی

بودجه شما هرچقدر هم که باشد، شما مجبور نیستید دسته گلتان را خودتان درست کنید تا به هدفتان که کمتر شدن هزینه هاست، برسید! مگر اینکه خودتان دوست داشته باشید این کار را انجام دهید.

هزینه های عروسی, هزینه عروسی, برنامه ریزی عروسی, برنامه ریز عروس, مشاوره عروسی

10 نکته زیر را بخوانید تا هزینه های عروسی شما بدون اینکه از موارد دلخواهتان صرف نظر کنید، کاهش یابد.

1 – قانون سه تایی را دنبال کنید
3 اصل اساسی عروسیتان که برای شما بیشترین اهمییت را دارد، انتخاب کنید(برای مثال: لباس عروس، تشریفات، گروه موسیقی). سپس یک مقدار بیشتر از آنچه که تصورش را می کردید به این سه مورد بودجه اختصاص بدهید. بعد، سه مورد از آخرین اولویت هایتان را انتخاب کنید (مثل: کارت دعوت، گل و ...) و از بودجه آنها بکاهید.

 

2 – اصلاح کردن لیست مهمانهای عروسی

ما می دانیم که کار خیلی سختی است، اما یکی از سریع ترین و مؤثرترین راه ها برای کاهش هزینه عروسی شما کم کردن تعداد دعوت نامه ها است.

این طوری بهش فکر کنید: اگر برای هر مهمان به طور مثال 100 هزار تومان هزینه از شما بگیرند، اگر شما 10 نفر را از لیست مهمان هایتان حذف کنید، 1 میلیون تومان کاهش هزینه خواهید داشت!
اگر برای شما تصمیم گیری اینکه چه کسی را حذف بکنید سخت است، یک سری قانون برای خودتان بگذارید و به آنها عمل کنید. برای شروع، فکر کنید که با کدام یک از مهمان هایتان مدت زیادی است صحبت نکرده اید و یا آنها را ندیده اید یا مهمانانی که زیر 12 سال هستند. هر کسی که ساعت 9 شب می خوابد، چون در هر صورت در قسمت پایانی عروسی نخواهند بود و قطعاً هم از رفتنشان کسی رنجیده نمی شود. دوست پسر یا دوست دختر دوستانتان را فقط در شرایطی که بیش از یک سال است که با هم دوست هستند یا با هم زندگی می کنند، دعوت کنید. در غیر این صورت اشکالی ندارد که به دوستانتان بگویید که تنها به عروسی شما بیایند!

 3 – موارد گران قیمت را حذف کنید
موارد گران قیمتی که هیچ هیجانی به مراسم شما اضافه نمی کند را حذف کنید (شما واقعاً به آبشار شکلات احتیاج دارید؟). خودتان را از این استرس به روز بودن خلاص کنید و به جای آن تصمیمات درست و بر اساس مواردی که می خواهید، بگیرید. به عنوان یک قانون عمومی، قبل از اینکه هر قراردادی را امضاء کنید، با دقت به تمام جزییات لیستی که شما قرار است بخرید، نگاه کنید و از خودتان بپرسید "اگر این موارد در عروسیمان نباشد؛ اصلا کسی متوجه می شود!؟"

 

4 – هزینه های پرینت را در نظر بگیرید قبل از اینکه پرینت بگیرید
اضافه کردن دو طیف دیگر جوهر به کارت عروسیتان، ممکن است خیلی با طرح کارت شما هماهنگ باشد، اما، به ما اعتماد کنید، این کار مقدار قابل ملاحظه ای به هزینه های پیرینت شما اضافه خواهد کرد. جزییات در حالت تئوری بسیار هیجان انگیز هستند ولی در واقعیت کاملاً غیر ضروری و بسیار گران قیمت هستند.

5 – ماشین عروس ارزان تر کرایه کنید

ماشین های شهری معمولی هم شما را به مراسمتان می رسانند همانطور که یک لیموزین تشریفاتی یا مازراتی شما را می رساند!

6 – از افکت های خاص صرف نظر کنید
اگر شما با عکس های ساده عروسی خوشحال و راضی می شوید، می توانید از گزینه هایی مثل ادیت و فتوشاپ های زیاد، نوردهی چندگانه، عکس های فرمالیته و ... صرف نظر کنید.

 

7 – عوض کردن گل ها
گل ها همیشه به عنوان یکی از گزینه های پر هزینه عروسی شناخته می شوند. برای کاهش هزینه های گل، گل های عروسیتان را از گل های فصل و گل هایی که در آن محل رشد میکنند، انتخاب کنید؛ تا گل هایی که در محیط های دیگر رشد می کنند و یک هزینه حمل و نقل هم به هزینه خود گل اضافه می شود. برای مثال؛ اگر شما ارکیده را مثلاً با گل میخک برای گل آرایی میزها عوض کنید، مقدار قابل توجهی از هزینه های شما کاسته می شود.

 

8 – منو غذای عروسی را ساده تر کنید

به طور کلی تعداد غذاهای مختلف برای شام عروسی را کاهش دهید و منو غذا را ساده انتخاب کنید. درست مثل داستان گل ها، غذاهایی را انتخاب کنید که مواد اولیه آنها هم برای آن فصل و هم در آن محل باشد، و افراط هم نکنید.

 

9 – موارد خوب را برای بعد بگذارید
به مهماندار بگویید که برای اولین بار یک نوشیدنی عالی و طبیعی را بیاورد و بعد از آن برای باقی شب یک نوشیدنی و یا فینگرفودهای ارزان تر را بیاورد و یا فقط در هنگام عقد و برای مهمانان سر عقد فینگر فود و آبمیوه طبیعی سفارش دهید.

 

10 – هزینه های اضافی کیک عروسی را حذف کنید

یک کیک کوچک خوشگل که دقیقاً می خواستید را سفارش دهید، اما چند کیک کوچک بدون تزیینات با همان طمع فقط برای اینکه بین مهمان ها تقسیم شود هم در کنار کیک رویایی خودتان سفارش دهید. از سفارش کیک های طبقه ای، یا کیک های گل دست ساز یا مدل های فوق فشن دوری کنید. برای شخصی سازی و تنوع از مهماندارتان بخواهید برای هر نفر در بشقاب کیکش طمع مورد علاقه اش را اضافه کند. توت فرنگی، شکلات تلخ، کارامل و ... . و در آخر کیک خامه ای را به جای کیک فوندانت انتخاب کنید. هم خیلی خوشمزه تر است و هم خیلی ارزان تر.

 

نیلوفر صادقی- تحریریه عروس برون

برگرفته از theknot.com

بیشتر بدانیم:
۳۰ راه برای صرفه جویی در هزینه های عروسی

گام های برنامه ریزی عروسی

10 راه برای برنامه ریزی مراسم عقد

برنامه ریزی عروسی با عروس بَرون

 

+کلیک نمایید و عضو تلگرام عروس برون شوید