چهارشنبه, 21 آذر 1397

 تمام دامادها می خواهند بهترین ظاهر را برای روز عروسیشون داشته باشند. با نکات زیر، انتخاب استایل و لباس دامادی راحت تر می شود.

خرید کت شلوار دامادی

به تازگی عقد کردید؟ مبارک باشه! حالا که وارد برنامه ریزی عروسی شدید، احتمالا از موارد بزرگ شروع می کنید؛ محل برگزاری عروسی، آتلیه، تشریفات و ... . اما یکی از مواردی که معمولا تا لحظات آخر در نظر گرفته نمیشود کت و شلوار داماد یا تاکسیدو داماد است.
شما لباس عروس خود را انتخاب کرده اید، اما حالا باید به او کمک کنید که چه لباسی بپوشد.

لباس مناسب داماد

حالا چه می خواهد بپوشد؟؟؟ آیا قرار است یکی از لباس های داخل کمدش را بپوشد یا قرار است اجاره کند یا قرار است بخرد؟ چی مناسب است؟ کت شلوار، تاکسیدو، جلیقه با کروات، یا کلا یک چیز دیگر؟!!!


عروسی شما قرار است چقدر رسمی باشد؟
چیز عجیبی نیست اگر درجه رسمی بودن محل برگزاری عروسی شما با لباسی که قرار است بپوشید هماهنگ باشد. درجه رسمی بودن برای داماد در انتخاب لباسش چه معنایی می تواند داشته باشد؟!

نکات مهم خرید کت شلوار دامادی. خرید کت شلوار دامادی. رنگ مناسب کت شلوار دامادی. راهنمای خرید کت شلوار دامادی


غیر رسمی
بیایید به عروسی که قرار است در ساحل برگزار شود نگاه کنیم. (برخی عروسی ها در شمال و جنوب کشور)
همسر شما به یک پارچه نازک احتیاج دارد تا بتواند راحت باشد. برای مثال لینن یا کتون. و همچنین کفش او نیز باید غیر رسمی باشد. پیشنهاد من به شما استفاده از رنگ های برنز و رنگ های روشن برای هماهنگی با ساحل است.


نیمه رسمی
اما اگر شما مکانی بین مثلا ساحل و یک مکان رسمی را انتخاب کرده باشید چه؟
عروسی در یاغ و فضای باز را در نظر بگیرید؛ احتمال زیاد قرار نیست تو این شرایط تاکسیدو بپوشید!
در این شرایط، بیشترین گزینه ای که من تا حالا دیدم دامادها انتخاب کرده اند، لباس دامادی 3 تکه (کت و شلوار و جلیقه) است. حالا این ممکن است به نظر شما بازم خیلی رسمی بیاید ولی نه در شرایطی که شما یک جنس نرم تر یا رنگی مانند طوسی را انتخاب کنید. و توصیه ی دیگر ما به شما عدم انتخاب پارچه راه راه است؛ چون شما را مانند کارمندان ادارات نشان می دهد!

نکات مهم خرید کت شلوار دامادی. خرید کت شلوار دامادی. رنگ مناسب کت شلوار دامادی. راهنمای خرید کت شلوار دامادی


رسمی
مشخصاً این ظاهر، ظاهری است که شما بیشترین آشنایی را با آن دارید. چون در عروسی های خیلی زیادی دیدید و به یک استاندارد تبدیل شده. تاکسیدو مشکی با کروات یا پاپیون مشکی.
تاکسیدو خودش بیانگر رسمی بودن است، اما نظرتون راجع به یک کت و شلوار تیره چیست؟

کت و شلوار تیره برای عروسی هم می تواند خیلی خاص باشد. باید اضافه کنم که خیلی عالی می شود اگر جنس پارچه ای نرم و مرغوب مانند ابریشم برای کت شلوار خود انتخاب کنید.

مهمترین نکته این است که لباس شما اندازه تان باشد
تا زمانی که لباستان اندازه شما باشد اصلا اهمیتی ندارد که شما کت و شلوار، تاکسیدو، جلیقه و یا حتی تیشرت بپوشید.
لباس شلخته و نا مرتب، لباس گشاد، آستین کوتاه، شلوار خیلی بلند و ... نه تنها ظاهر شما را بد نشان می دهد بلکه روی ظاهر عروس هم وقتی در کنار هم هستید تأثیر می گذارد.


حالا باید چه کار کنید؟
وقتی که زمان خرید کت و شلوار یا تاکسیدو رسید، بهتر است در وهله اول با یک متخصص مشورت کنید. بدون در نظر گرفتن اینکه از کجا قرار است خرید کنید مطمئن شوید که کسی را پیدا می کنید که در خرید لباس به شما کمک کند؛ و اگر قرار است که از لباس هایی که در کمد دارید استفاده کنید، همان نصیحت همیشگی، بعضی وقتها یک خیاط محتاط می تواند لباس شما را به روز کند اما همیشه با خود صادق باشید، اگر با این لباس ظاهر خوبی ندارید، پس وقت آن است که به خرید بروید.

نکات مهم خرید کت شلوار دامادی. خرید کت شلوار دامادی. رنگ مناسب کت شلوار دامادی. راهنمای خرید کت شلوار دامادی


در صورت لزوم برای خرید کت شلوار دامادی یک مقداری ولخرجی کنید!

تقریباً همه زوج ها بر طبق بودجه مشخص شده خود پیش میروند. اما تنها جایی که میشود یک مقدار بیشتر برای آن هزینه کرد لباس است. چه برای لباس عروس و چه برای لباس داماد. سالها بعد از روز عروسیتان احتمال زیاد چیز زیادی از غذا و مهمانها و یا چیدمان میزها به خاطر نمی آورید؛ اما حتماً لباسی که پوشیده بودید را به یاد می آورید چون تعداد خیلی زیادی عکس قشنگ هم از آن روز دارید.
شخصاً من فکر می کنم که در یک روز خاص باید یک لباس خاص هم پوشید اما این بدان معنی نیست که شما باید یک کت و شلوار بسیار گران بپوشید، اما اگر یک لباس خیلی خاص به چشمتان خورد که لازم بود یک مقدار بیشتر از اون هزینه ای که شما برای خرید لباس در نظر گرفته بودید هزینه کنید قطعاً ارزشش را خواهد داشت.

 

نیلوفر صادقی- تحریریه عروس برون

برگرفته ازmywedding.com

 

بیشتر بدانیم:
آلبوم مدل کراوات برای داماد

5 فاجعه ای که ممکن است در عروسی شما اتفاق بیافتد

فرمالیته عروسی داشته باشیم یا نه؟

آلبوم حلقه ازدواج مردانه

 

+کلیک نمایید و عضو تلگرام عروس برون شوید