چهارشنبه, 01 خرداد 1398

مراسم عقد برای آشنایی دو خانواده و شروع صفحه ی جدیدی از زندگی دختر و پسر است که با برنامه ریزی دقیق می توانید مراسمی خوب برای مهمانها و خودتون رقم بزنید.
اینها 10 قدم برای هر برنامه ریز مراسم عقدی است که احتیاج دارد تا مراسم با موفقیت کامل برگزار شود.


1- مشخص کردن میزبان مراسم عقد

چه کسی قرار است میزبان مراسم باشد؟ یک زوج تازه عقد کرده یا اعضای خانواده یا یک دوست خوب. به طور معمول منصفانه اش این است که یک نفر یا هر دو، پدر و مادر شما  و همسرتان میزبان باشند اما در بیشتر شهرهای ایران رسم است که هزینه میزبانی مراسم عقد با خانواده دختر باید باشد.

برنامه ریزی عقد, عقد کنون, برنامه ریزی عروسی, مشاوره عروسی, عروس و داماد ,عروسی عقد


2- انتخاب کردن تاریخ مراسم

اگر تاریخ مهمی را مد نظر دارید؛ از قبل برای اون روز به خصوص برنامه ریزی کنید و به مهمان های خود بگویید.ولی اگر موفق به رزرو اون روز به خصوص نشدید؛ خیلی غصه نخورید! فقط مطمئن شوید که در یکی از روزهای زیبای خدا, خانواده درجه یک و افراد نزدیکتان می توانند به مراسم بیایند. قطعا حضور همه ی نزدیکانتان برای شما ارزشمندتر از اون روز بخصوص است!


3- مشخص کردن لیست مهمانان

در حالی که مراسم عقد قرار است یک قسمت کوچکی از لست بزرگی که قرار است در آینده برای عروسی خود تهیه کنید، باشد. افراد مشخصی هستند که باید در این لیست حضور داشته باشند، پدر و مادرتان، خواهر و برادرتان و دوستان نزدیتان، این افرادا بهترین ها برای شروع هستند. همیشه به باد داشته باشید تنها افرادی که قرار است به عروسی شما دعوت شود باید به مراسم عقد شما دعوت شوند (اگر قرار است کسی به عروسی شما دعوت نشود پی دلیلی ندارد که در مراسم عقد شما حضور داشته باشد ).


4- محل برگزاری مراسم را انتخاب کنید

تعداد بسیار زیادی گزینه برای انتخاب محل برگزاری مراسم وجود دارد. اساسا هر جایی که استایل مراسم مورد نظر شما و بودجه شما به آن بخورد یک گزینه محسوب می شود. حیاط خانه شما یا همسرتان، اتاق پذیرایی و رستورانی که بتوانید آن را خصوصی رزرو کنید، محضر خانه هایی که ظرفیت مورد نظر شما را داشته باشند و ... همه اینها گزینه های عالی برای شما هستند.

برای ارتباط با مشاور عروس برون کلیک نمایید


5-چیدمان و دکورتان را بسازید
زمانی که محل برگزاری شما مشخص شد، وقتشه که دکور خودتان را بسازید. احساس نکنید که باید همه چیز را تغییر بدهید! اما یک سری لوازمی که همیشه دوست داشتید در مراسمتان داشته باشید را اضافه کنید. بادکنک های مخصوص مراسم عقد، دسرهای خوشگل و با مزه، بازی و دکورهای سنتی مثل گل آرایی همیشه خوب هستند. فراموش نکنید که اگر در روز نامزدی یا بله برونتان عکس گرفته اید، چند تا از عکس های آن را نیز در دکور قرار دهید.


6- انتخاب کردن غذا
 چه شما در رستورانی که خودش یک منوی مشخص دارد قرار است مراسمتان را برگزار کنید و چه خودتان قرار است غذاها را آماده کنید ( اسنک، پیش غذا یا یک بوفه کامل از غذاهای رنگارنگ )، همیشه زمانی برای خرید یک سری غذاهایی که می خواهید در مراسمتان باشد اختصاص دهید.

برنامه ریزی عقد, برنامه ریزی عروسی, مشاوره عروسی, سفره عقد, چیدمان سفره عقد


7- چیدمان سفره عقد

سفره عقد یکی از مهمترین قسمت های برگزاری مراسم عقد هست. اگر تصمیم دارید خودتون سفره عقد را بچینید بهتر است از شب قبل این کار را انجام دهید؛ البته اگر مراسم شما در خانه برگزار می شود! اگر هم شخص یا گروهی قرار است سفره عقد شما را بچینند بهتر است از قبل برای گل های سفره عقد و نوع چیدمان باهم به توافق برسید!


8- انتخاب کردن کیک عقد
کیک مراسم عقد را میتوانید با تم مراسم خود هماهنگ کنید. مثلا اگر عروس خانم تصمیم دارد تاج گل یا دسته گل داشته باشد؛ می توانید گلهای روی کیک را نیز با اون هماهنگ کنید و یا مدلهای کیک با حلقه و بیسکویت های طرح حلقه و طرح تاریخ عقدتان از بهترین انتخاب ها برای دسر مراسم شما خواهد بود.


9- ساختن سلکشن موسیقی
موسیقی های متن یا پلی لیست شخصی خودتان یا آهنگ های مورد علاقه خود و همسرتان را حتما به همراه داشته باشید. اگر دی جی برای مراسم خودآورده اید حتما این اطلاعات و پلی لیستها را از قبل به او بدهید و اگر با دستگاه قرار است موسیقی را پخش کنید؛ حتما یک نفر را برای پخش اهنگها در نظر بگیرید.


10- بحث و موضوع فعال
مراسم عقد یک موقعیت عالی برای تعامل خانواده دو طرف است که قرار است به زودی با هم فامیل شوند. مخصوصا برای آنهایی که از قبل وقت تعامل و آشنایی با هم را نداشتند.


گیفت مراسم

گیفت ها همیشه جزو انتظارات مهمانان در مراسم عقد است. می توانید هدیه ای کوچک برای قدردانی از حضور مهمانها برایشان آماده کنید و در انتهای مراسم به آنها بدهید. اگر مهمانان کادو آوردند، بعد از مراسم آنها را باز کنید چون که آنهایی که کادو نیاوردند احساس بدی پیدا نکنند و برای اینکه شما بعدا می خواهید از کسانی که کادو آورده اند تشکر کنید مطمئن شوید که چه کسی کادو آورده است ( برای اینکه فراموش نکنید اسم کسانی که کادو آورده اند را بهتر است یادداشت کنید).

 

نیلوفر صادقی- تحریریه عروس برون

برگرفته از mywedding.com

 

بیشتر بدانیم:
گام های برنامه ریزی عروسی

معنی وسایل سفره عقد

آلبوم مدل سفره عقد شیک

برنامه ریزی عروسی با عروس بَرون

 

+کلیک نمایید و عضو تلگرام عروس برون شوید