پنج شنبه, 26 مهر 1397

برنامه ریز عروس در اصل مانند پدر یا مادر شما می باشد که شما هیچ وقت تصور نمی کردید به او احتیاج داشته باشید.

پنج فاجعه در روز عروسی

شما نمی توانید حتی یک عروسی در طول تاریخ پیدا کنید که بدون حتی یک مشکل برگزار شده باشد. از افتادن دختری که گل را می آورد گرفته تا ساقدوش دامادی که برای مراسم خواب مانده است. همیشه یک مشکلی هست، چه کوچک و چه بزرگ، که باعث می شود شما وحشت کنید. اما نگران نباشید، تیم عروس برون, برنامه ریز عروسی اینجا هستند تا به شما 5 مشکل مشترکی که همیشه دیده اند را به اشتراک بگذارند و به شما بگوییم چگونه با این مشکلات رو به رو شوید و مطمئن باشید که با خونسردی و مطالعه این موارد به راحتی می توانید از پس این مشکلات برآیید.

روز عروسی, عروس, عروسی, آداب روز عروسی, فاجعه روز عروسی ,عروس و داماد ,تشریفات مجالس


خرابی لباس عروس یا داماد

فاجعه: خودتان داستان را می دانید... خراب شدن زیپ، گم شدن دکمه، گره خوردن بند کفش و شکستن پاشنه کفش عروس و یا خرابی لباس ساقدوش ها و اتفاقات غیر منتظره دیگر...
پیشنهاد ما به شما این است که یک خیاط حرفه ای همراهتان باشد تا مطمئن باشید همه چیز به خوبی پیش می رود. به او بگویید که حتما اتو بخار با خودش بیاورد و بر لباس همه نظارت داشته باشد. برای کسانی که بودجه این را ندارند که یک خیاط همراه خود داشته باشند، پیشنهاد می کنم در مراسم قبل از عروسی در میان مهمانان و اعضای فامیل بگردید دنبال کسی که خیاطی بلد باشد و یا حتی بلد باشد کروات ببندد. تا روز عروسی اینگونه مشکلات احتمالی را هرچه سریع تر حل کنید.


حمل و نقل
فاجعه: اگر بخواهید ماشین های کلاسیک یا بسیار لوکس را اجاره کنید باید از قبل با موسسه کرایه ماشین هماهنگ کنید و مقداری سفته یا چک برای اجاره یک روزه ماشین علاوه بر هزینه اجاره بپردازید. علاوه بر اینها ممکن است به همراه ماشین راننده برایتان فرستاده شود و دیگر مجبور به رانندگی نیستید. حالا این را در نظر بگیرید که راننده با مسیرهای مربوط به تالار یا باغ شما آشنایی نداشته باشد وو یا ساعت ها در ترافیک تهران شما را سرگردان کند و سریع شما را به مراسم نرساند! قطعا دیر رسیدن عروس و داماد به تالار فاجعه ای بزرگ است!
از قبل با برنامه ریز عروسی خود هماهنگ کنید و بهترین مسیر برای رسیدن به تالار, باغ و ارایشگاه عروس را بیابید.


آماده نبودن نوازندگان عروسی

فاجعه: گیتاریست شما گیتارش را در خانه جا گذاشته، درامر فراموش کرده که چوب های درامش را همراه خود بیاورد. و شما بدون گروه موسیقی که میلیون ها تومان برایش هزینه کرده اید, مانده اید!
برای پیشبینی اشتباهات و اتفاقات گفته شده، پیشنهاد ما این است که یک سلکشن موسیقی داشته باشید. در این صورت اگر گیتاریست شما بدون وسایلش آمد.، شما می توانید این سکوت را با موسیقی جاز یا اسپانیایی پر کنید تا گروه موسیقی وسایلشان را بیاورند. اتفاقاتی قبیل این همه جا اتفاق میافتند و فقط باید به حرف هایی که زده بودیم فکر کنید.

روز عروسی, عروس, عروسی, آداب روز عروسی, فاجعه روز عروسی ,عروس و داماد ,تشریفات مجالس


آب و هوای نامساعد روز عروسی

فاجعه: این یک داستان قدیمی است. اهمیتی ندارد که شما چگونه تلاش کرده باشید که آن را پیش بینی کنید، شما هیچوقت نمی توانید طبیعت را از انجام کارش متوقف کنید!
عروس و داماد برای چک کردن وضعیت آب و هوا در روزهای پیش از عروسی مقدار زیادی استرس بهشان وارد می شود. اما زمانی که به روزهای پایانی رسیدید پیش بینی شما بسیار دقیق می شود. بهترین کاری که شما می توانید انجام دهید مخصوصا برای عروسی ای که در فضای باز برگزار می شود این است که کاملا آماده باشید. چه تعداد زیادی چتر برای مهمانان یا اگر میبینید قرار است دمای هوا کاهش یابد تعداد زیادی پتوی پشمی سفارش دهید. آب و هوا اهمیت بسیار زیادی دارد و راحتی مهمانان مهمترین چیز در مراسم است.


اتفاقات غیر منتظره گروه عکاسی
فاجعه: یکی از بزرگترین فاجعه ها پاک شدن فایل دوربین عکاس یا فیلمبردار شما میتونه باشه. تجربه یکی از عروس های ما در بالای کوه برای عکاسی و برخورد رعد و برق به زمین و نوسانی که در مموری دوربین عکاس ایجاد شده و تمامی زحمات روز فرمالیته عروسی را به هدر می دهد.
اتفاقاتی که عوامل طبیعی رقم می زند؛ قطعا در کنترل شما نخواهد بود و بهترین کار این است که در قرارداد عروسی موردی را ذکر کنید که در صورت مفقود شدن و یا بروز اتفاق برای فایل های عکاسی شما, گروه عکاسی موظف است دوباره از شما عکاسی کند.

 

نیلوفر صادقی- تحریریه عروس برون

برگرفته ازTheknot.com

 

بیشتر بدانیم:

گام های برنامه ریزی عروسی

فرمالیته عروسی داشته باشیم یا نه؟

برنامه ریزی عروسی با عروس بَرون

روز عروسی چگونه رفتار کنیم؟

 

+ کلیک نمایید و عضو تلگرام عروس برون شوید