پنج شنبه, 26 مهر 1397

تو زمان های قدیم عروسی ها علاوه بر اینکه ساده تر برگزار میشد؛ به نظرم عروس دامادها هم انقدر سخت گیر نبودن و در نتیجه استرس کمتری برای مراسمشون می کشیدن. این روزا وقتی برای عکاسی عروسی به دنبال آتلیه از این سر شهر به اون سر شهر هستید با پیشنهاد داشتن عکاسی فرمالیته از سمت دوستان عکاس مواجه میشید.


حالا عکاسی فرمالیته عروسی یعنی چه؟

فرمالیته یا پیش کار عنوانیه که چند سالی هست تو ایران باب شده. شما یکی دو هفته قبل از عروسی یا هر تاریخی که خودتون مد نظرتونه با همسر جانتون به آتلیه، باغ یا شهر و کشور مورد علاقتون میرید و کلی عکسهای خوشگل با خیال راحت میگیرید. میتونید از ۱۰ صبح تا پاسی از شب عکاسی کنید؛ به خودتون و تیم عکاسی بستگی داره حتی میتونه چند روز این عکاسی طول بکشه. ولی باید این رو هم در نظر داشته باشید که لباس عروستون هم باید آماده باشه و  با آرایشگرتون هم هماهنگ کنید. آرایشگاه ها عموما درصدی کمتر از روز عروسی برای فرمالیته باهاتون حساب می کنن و حسنش اینه که روز عروسی خیالتون از بابت خوشگل تر شدنتون راحته!

فرمالیته عروسی ,عکاسی فرمالیته, آتلیه عروس, عکس عروس, فرمالیته فرمالیته چیست؟


با گرفتن فرمالیته عروسی چه چیزی بدست میارید؟

طبیعتا وقتی قبل از مراسم اقدام به گرفتن عکس می کنید برای روز عروسی کلی وقت اضافه خواهید داشت و به جای اینکه ۵ صبح از خواب ناز بیدار بشید و ۶ تو آرایشگاه باشید؛ میتونید با خیال راحت تازه ساعت ۱۰ به آرایشگاه برید و ساعت ۳،۴ همسر جان زحمت بکشن و بیان دنبالتون. فرمالیته حسنی که داره باعث میشه با آرامش خیلی بیشتری عکسهای خیلی زیباتری ثبت کنین و روز عروسی کمتر خسته بشین و بتونین تا نصف شب رو پاهاتون وایسین و خوش بگذرونین!


در نهایت برای یعضی زوج ها فرمالیته یه هزینه الکی محسوب میشه و ترجیح میدن همون روز عروسی همه ی عکسها رو با همون حال خوبشون ثبت کنن؛ ولی بعضی زوج های دیگه هم ۱۰۰٪ مخالف این موضوع هستن و تصمیمشون به گرفتن فرمالیته هست.


پیشنهاد عروس برون بهتون اینه که اگه بودجه کافی برای مراسمتون دارین حتما فرمالیته رو داخل پکیجتون بذارین. خصوصا اگه شرایط سفر به مثلا شمال، کیش، کویر و ... دارید. بهتون اطمینان میدم عکسهاتون فوق العاده خوشگلتر از عمارت های خشک و بی روح بشه که برای ورودیشون گاهی مجبورین تا ۱ میلیون هم هزینه کنید!

 

اختصاصی سایت عروس بَرون

بیشتر بدانیم:
نکات مهم درعکاسی عروسی

روز عروسی چگونه رفتار کنیم؟

آلبوم ژست عروس و داماد

مخارج غیر مترقبه عروسی

 

+کلیک نمایید و عضو تلگرام عروس برون شوید